Rolety podtynkowe czy natynkowe?

Rolety podtynkowe czy natynkowe?

Jest to pytanie, które zadaje nam wielu konsumentów pragnących skorzystać z oferowanych przez nas produktów. Nie są oni bowiem przekonani, czy w przypadku ich przestrzeni mieszkalnej lub biurowej lepiej sprawdzą się rolety montowane pod tynkiem czy też bezpośrednio na fasadzie budynku. W ramach dzisiejszego artykułu przyjrzymy się w pełniejszym stopniu cechom charakterystycznym obydwu produktów, aby nasi czytelnicy mogli w sposób łatwiejszy podjąć ostateczną decyzję zakupową. Zapraszamy do lektury!

Rolety podtynkowe sprawdzą się wręcz idealnie w budynkach wznoszonych od podstaw, jako że to właśnie w ich przypadku możliwe będzie już na etapie projektowania uwzględnienie montażu rzeczonego elementu dekoracyjno-użytkowego. Przygotowana będzie mogła zostać specjalna wnęka, w której to roleta będzie się chowała dzięki zastosowaniu prowadnic, nie zaburzając estetycznego wyglądu fasady budowli, a jednocześnie w sposób optymalny spełniając swoją rolę. Nie oznacza to oczywiście, że wyrobów takich nie mogą nabyć szczęśliwi posiadacze własnych czterech ścian, którzy to wybudowali je już jakiś czas temu. W takim wypadku konieczne będzie jedynie wezwanie fachowców, którzy bazując na naszych wytycznych wykonają odpowiednie modyfikacje elewacji, umożliwiające bezproblemową instalację, a następnie użytkowanie rolet podtynkowych.


Drugą z alternatyw są tak zwane produkty natynkowe, a więc montowane bezpośrednio na ścianie budynku mieszkalnego lub biurowego. Po złożeniu roleta taka chowa się w specjalnej metalowej rynience, dzięki czemu chroniona jest przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak silne słońce, porywisty wiatr, czy ulewny deszcz. Mogą one zostać zamocowane na każdym typie obiektu, niezależnie od jego wieku, stanu zachowania, czy też stylu architektonicznego w jakim został on wzniesiony. Jak można się domyślać, bezpośrednio przekłada się to na ogromną popularność rolet natynkowych w naszym kraju. Ich dodatkową zaletą jest brak konieczności inwestowania dodatkowych funduszy w zmianę struktury elewacji, co z pewnością docenią osoby pragnące wprowadzić do swojego domu powiew świeżości lub w pełniejszym stopniu zabezpieczyć go przed nieproszonymi gośćmi jednocześnie nie wydając na ten cel nadmiernych sum pieniędzy.

Jeżeli pomimo pozyskanych w ramach niniejszego artykułu informacji w dalszym ciągu nie jesteśmy przekonani, który z produktów lepiej sprawdzi się w przypadku naszego domu, mieszkania lub firmy, nie wahajmy się zasięgnąć porady sprzedawców zatrudnionych w sklepie stacjonarnym lub też internetowym, którzy to z całą pewnością z radością udzielą nam wszelkich niezbędnych porad, rozwieją pojawiające się wątpliwości oraz odpowiedzą na nurtujące nas pytania. Wysoce prawdopodobnym jest także, że wskażą oni nam modele rolet zarówno natynkowych jak i podtynkowych, które w danym sezonie sprzedają się najlepiej, dzięki czemu będziemy mogli dowiedzieć się więcej o preferencjach zakupowych osób znajdujących się w podobnej sytuacji jak my. Niejednokrotnie okazać się to może niezwykle pomocne!

Budowa