Ocieplenie domu drewnianego – czym najlepiej?

Ocieplenie domu drewnianego – czym najlepiej?

Posiadanie domu drewnianego jest dla niejednej i niejednego z nas niedoścignionym marzeniem. Obiekt taki, położony na zacisznym odludziu czy też przy wylocie z w minimalnym stopniu zamieszkałej wsi potrafi zagwarantować ogrom atrakcji, szczególnie w sezonie letnim, kiedy to możemy tam odpoczywać od zgiełku dużego miasta, spotykać się z rodziną oraz dawno niewidzianymi znajomymi, czy w końcu gromadzić dodatkowe fundusze dzięki wynajmowi. Problem zaczyna się jednak w momencie, gdy przychodzi sroga polska zima, która to najczęściej charakteryzuje się długimi, chłodnymi nocami oraz dniami obfitującymi w opady śniegu lub marznącego deszczu. W takiej sytuacji może się okazać, że nasze wymarzone gniazdko, w którym tak lubiliśmy spędzać wolne chwile raptownie stało się niezdatne do zamieszkania. Co w takiej sytuacji zrobić?

Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie ocieplenie domu drewnianego przy wykorzystaniu dwóch najpopularniejszych systemów ociepleń bazującego na zastosowaniu styropianu oraz jego alternatywy zorientowanej na użycie wełny mineralnej. Każdy z nich cechuje się nieco innymi właściwościami, bowiem styropian o wiele lepiej sprawdzi się do pokrywania ścian zewnętrznych budynku i ochroni go przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, natomiast wełna będzie wręcz doskonałym wyborem jeżeli marzy nam się zwiększenie poziomu termoizolacji w środku obiektu poprzez uszczelnienie jego ścian wewnętrznych. Osoby będące posiadaczami budowli w starym stylu, a więc wzniesionych na bazie dużych bali i desek, sięgają przede wszystkim po drugie z rozwiązań, jako że wełna mineralna w o wiele pełniejszym stopniu dostosowuje się do specyfiki powierzchni, niezależnie od tego jak nierówna czy nietypowa by ona nie była. Oznacza to, że można nią wypełnić nawet największe i najtrudniej dostępne szpary w ścianach, co z kolei zapewni że nawet w sytuacji, gdy temperatura spadnie znacznie poniżej zera, my w dalszym ciągu będziemy w stanie spędzać miłe chwile we wnętrzu naszych drewnianych czterech ścian.

Może się jednak okazać, że przy dokładniejszych oględzinach zauważymy, iż zewnętrzna część ścian obiektu jest poniszczona, popękana oraz najdelikatniej mówiąc nie prezentuje się spektakularnie. W takim przypadku powinniśmy podjąć decyzję o upiększeniu naszej posiadłości wykonanej z drewna wykorzystując w tym celu wytrzymały oraz legitymujący się ponadprzeciętną żywotnością styropian. To właśnie dzięki jego zastosowaniu nasz dom marzeń zostanie odświeżony, zachwycać będzie zarówno mieszkańców jak i gości, a także znacznie poprawi się jego współczynnik termoizolacji, co z kolei bezpośrednio przełoży się na znacznie niższe koszty, jakie ponieść będziemy musieli na zakup opału. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami w sytuacji, gdyby byli Państwo zainteresowani jednym z opisywanych systemów i pragnęliby Państwo złożyć zamówienie na jego profesjonalne wykonanie. Zapewniamy błyskawiczną realizację zleconych nam usług a także w pełni satysfakcjonujący efekt końcowy prac dociepleniowych!

Budowa